У 1937 році в с. Залужжя була створена школа з двома класними кімнатами в старій будівлі,де стояло по три довгих лави для учнів. Зібралась рада села. Війтом був В.Коваль, радниками – М. Гнатушок, О. Манько, М.Писаревський та В. Кодлубай. Вирішили будувати нову школу. Велику допомогу в будівництві школи надав головний радник-священик Олександр Долошицький.

Продали громадський ліс, на зароблені кошти купили будівельні матеріали. Головним майстром-митарем був В. Баран, а всі роботи з дерева виконував В. Кодлубай.

У 1939 році в новій школі були готові більшість класів і діти старшого віку почали навчатися. Директором школи був Михайло Пілікуф. Школа була семирічною.

І корпус школи ( головний) був збудований у 1939 році силами громади. Велику допомогу у будівництві надав головний радник священик Олександр Долошицький. У 1939 році були готові більшість класів і діти розпочали навчання. Школа була семирічною.

Капітальний ремонт школи, зі слів вчителів, які працювали на той час, був запланований на 1970 рік. Передбачалося заміна покрівлі даху шифером, заміна вікон та дверей. Дах було перекрито, дерев’ яні двері та вікна було замінено лише в окремих класах.

Більш як сорока п’яти років ніяких капітальних ремонтів не проводилося. Лише у 2001 році було замінено балконний блок, троє дверних та троє віконних блоків на нові, дерев’яні.

У 2007 році облаштовано кабінет інформатики.

У 2013 році, завдяки спільній діяльності школи, батьків, Залузької сільської ради, Яворівської РДА, успішно був реалізований мікропроект Конкурсу освітніх проектів за напрямком «Здоров’я учасників навчально-виховного процесу». У головному корпусі була облаштована внутрішня вбиральня. У 2014 році школа знову взяла участь у Конкурсі освітніх мікропроектів, обравши напрямок «Енергозбереження в освітніх закладах», що дало можливість замінити 18 віконних блоків у головному корпусі школи на енергозберігаючі. У 2015 році реалізовано ще один конкурсний мікропроект щодо енергозбереження, який дав можливість замінити 14 віконних та 3 дверних блоків у ІІ навчальному корпусі. У 2016 році школа подала на Конкурс ще один проєкт « Реконструкція приміщень будівлі шкільної майстерні Залузької ЗОШ І-ІІ ступенів для роботи групи короткотривалого перебування дітей дошкільного віку», який не пройшов конкурсного відбору.У 2017 році завдяки участі школи в обласному Конкурсі освітніх проєктів місцевого розвитку вдалося замінити 2 старих дерев’яних зовнішніх вхідних та 14 внутрішніх дверей на енергозберігаючі. Всі умови та завдання вищезгаданих мікропроектів виконано в повному обсязі. Досвід реалізованих проектів підвищив рівень довіри громади до конкурсів та ступінь її активності при вирішенні проблем школи. У 2018 році школа знову взяла участь у Конкурсі, який дав би можливість здійснити заходи з енергозбереження шляхом капітального ремонту даху головного корпусу, але, на жаль, мікропроєкт не пройшов за конкурсом.

У 2019 році проведено капітальний ремонт даху головного корпусу школи. У 2020 році- капітальний ремонт фасаду головного корпусу.

ІІ корпус школи був збудований у 1957 році, будівля нетипова. Знаходиться клас для навчання дітей шестирічного віку, вбиральня для учнів 1 класу, актовий зал, їдальня, історико-краєзнавчий музей, 2 підсобні приміщення. Капітальних ремонтів з 1957 року не проводилося. У 2005 році обідній зал переоблаштовано в актовий зал, а підсобне приміщення – в обідній зал шкільної їдальні. У 2013 році силами батьків друге підсобне приміщення переоблаштовано у внутрішню вбиральню. У 2015 році реалізовано конкурсний мікропроект щодо енергозбереження, який дав можливість замінити 13 віконних та 3 дверних блоків у ІІ навчальному корпусі.

Поточні ремонтні роботи в школі шорічно проводяться лише силами батьків та працівників молодшого обслуговуючого персоналу.

Щорічно в школі навчається більше ста учнів. За свою багаторічну історію школа випустила чимало випускників. Серед них є юристи, вчителі, лікарі, продавці, робітники.

/Files/images/68980624_881689015535194_5070966323295551488_n.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 386